niedziela, 16 lutego 2014

All Black // Industrial Architecture of ŁódźArctic Monkeys - Why'd You Only Call Me When You're High


Łódź swoją niebudzącą żadnych wątpliwości ponadprzeciętną brzydotę, wszechobecny brud nadrabia potencjałem obecnie przerażająco zaniedbanej, ale przepięknej architektury i źle zagospodarowanych obszarów, a przede wszystkim specyficznym klimatem niezwykłych, niepowtarzalnych miejsc. Najważniejszym z nich jest oczywiście OFF Piotrkowska. Projekt obejmujący ponowne zagospodarowanie dawnej fabryki Ramischa jest w ciągłej realizacji i nieprzerwanie od otwarcia pierwszych lokali odnosi ogromny sukces. Każde kolejne powstałe tam miejsca stają się oblegane. Sekret tkwi w panującej tam atmosferze tworzonej przez różnorodność spotykających się tam ludzi, industrialną architekturę, ideologie niesione przez starannie dobieranych najemców, i wydarzenia mające tam miejsce związane główne z muzyką, sztuką, modą, designem. Cudownie jest obserwować stopniowe odradzanie się miejsca tak unikatowego. 


((w e a r i n g: long haired fluffy black faux fur from ebay, Joy Division fan t-shirt, nn chiffon maxi skirt, Burgundy McArthur boots, vintaheshop.pl watch and backpack with little foxes printed, vintage rings, Zara spiked hat )) 

FIND ME ON FACEBOOK, TWITTER, TUMBLR, BLOGLOVIN' AND INSTAGRAM @monikatanas

niedziela, 9 lutego 2014

Town Of Strangers | BOKKA / fluffy faux fur and maxi chiffon skirt


BOKKA - Town Of Strangers


Nie wiem, czy sprawiło to obszerne futro z goryla, długość spódnicy, czy ilość czerni; ale gdy tak ubrana wyszłam ze znajomymi na fajkę, jedna z osób skomentowała mój wygląd mniej więcej tak: "Boże, Tanas; jak ty wyglądasz?! Nie pasujesz do nas". Na prawdę, nie rozumiem co wywołuje podobne reakcje. Dla mnie jest to niezwykle proste i wygodne połączenie. Dodatkowo fakt, że wszystkie z tych rzeczy są trochę za duże, czyni je jednymi z moich ulubionych, bo właśnie tak pod nimi ukryta czuję się najbezpieczniej.


(( fot. Ewa Falczewska // w e a r i n g: long haired fluffy black faux fur from ebay, nn oversized sweater, nn chiffon maxi skirt, black boots from ebay, SHOWROOM eco bag, vintage rings, silver skull bracelet from iloko.pl, Brylove nerd glasses )) 

FIND ME ON FACEBOOK, TWITTER, TUMBLR, BLOGLOVIN' AND INSTAGRAM @monikatanas

poniedziałek, 3 lutego 2014

Wolf & I | Oh Land // Black, Burgundy and Violet


Oh Land - Wolf & I


Oba tygodnie ferii spędziłam w domu pod kocem i nie uważałabym tego za czas stracony, gdyby nie to, że nie udało mi się zrealizować żadnych moich planów. Czytałam za mało, filmów też obejrzałam nie za wiele, zaniedbując je kosztem kolejnych sezonów American Horror Story. I tak jak jeszcze Asylum okazało się pozytywnym zaskoczeniem po pierwszym niesamowicie wciągającym, ale głupiutkim pierwszym sezonie, tak Coven jest ogromnym rozczarowaniem. Z dystansu wysłuchiwałam zachwytów nad nim, ale nie spodziewałam się czegoś aż tak złego. 
Negatywny bilans ferii kończy moje wielkie obrażenie na sztukę. Wynikło z tego, że filmy które zaplanowałam sobie na te wyczekiwane dwa tygodnie okazały się nie do obejrzenia. Gdy w końcu je znajduje, gdzieś na krańcach internetu okazuje się, że są z hiszpańskimi napisami albo lektorem. Nigdy nie lubiłam tego języka, ale teraz znienawidziłam go tak jak to tylko możliwe.(( w e a r i n g: long haired fluffy black fur from ebay, Zara studded hat, vintage shirt, burgundy skirt from allegro.pl, DeeZee lia shoes, H&M gloves, Zara satchel bag )) 

FIND ME ON FACEBOOK, TWITTER, TUMBLR, BLOGLOVIN' AND INSTAGRAM @monikatanas