niedziela, 22 września 2013

60's Retro Dress for Everyday


Nouvelle Vague - Dance With Me


O błękitnej sukience mówiłam już, gdy pojawiła się w jednym z moich Fashion Weekowych outfitów <tutaj>. Wtedy zestawiłam ją ze szpilkami oraz naszyjnikiem w stylu retro. Bez skórzanej ramoneski i kopertówki z kastetem tamto połączenie sprawiłoby dość oficjalne, balowe wrażenie.
Tym razem również postanowiłam zmienić trochę pierwotny charakter tej sukienki. Teraz jednak poszłam w inną stronę i stworzyłam z nią codzienne, miejskie zestawienie. Kardigan w kwiatki, białe tenisówki i cudowna eco torba od MDi.Mod.Shion nadają lookowi lekkości i sprawiają, że jadąc tramwajem ubrana w absolutnie najpiękniejszą rzecz z mojej szafy nie czuję się jak zagubiona w pierwszej dekadzie XXI wieku postać z Mad Mena. 


Bardzo przepraszam za straszenie Was moją napuchniętą, zaczerwienioną twarzą  z opadniętymi powiekami i sińcami pod oczami. W dniu robienia zdjęć byłam potwornie zmęczona. To nie żadna nowość, ani ewenement w moim przypadku, jednak z tego, co widzę po zdjęciach  wybitnie nie poradziłam sobie z opanowaniem mimiki. 

Z drugiej jednak strony muszę przyznać, że zdjęcia same w sobie wyszły prześlicznie, a to za sprawą jej autorki - Ewy, której bardzo dziękuję, że dała sobie radę z tak kapryśną i beznadziejną modelką. 


(( w e a r i n g: DIY 60's inspired retro dress, MDi.Mod.Shion eco bag, nn floral cardigan, nn white trainers, nn silver watch bought in Spain, nn silver rings and bracelet, )) 

FIND ME ON FACEBOOK, TWITTER, TUMBLR, BLOGLOVIN' AND INSTAGRAM @monikatanas

sobota, 14 września 2013

Local Heroes Do It Better in Prague!


Bat  For Lashes - A Wall


Pierwsze dwa tygodnie szkoły minęły mi nadspodziewanie szybko. Już od pierwszego dnia mam bardzo dużo pracy. Cały czas się uczę i nie wiem jak dam sobie radę później z dodatkowymi dwoma kursami językowymi, kiedy dwa razy w tygodniu będę wracać do domu ok. 23...
Szkoła tak bardzo mnie zajęła, że w środku tygodnia nie tyle, że nie miałam czasu, ale bardziej, po prostu zapomniałam o wstawieniu posta. Nagle zorientowałam się, że jest piątek i cały tydzień jakoś mi umknął. Nawet nie wiem jak to się stało, że minęło, aż tyle czasu od kiedy byłam w Pradze. Wciąż tęsknię za tym miastem, a wszystkie związane z nim wspomnienia są bardzo świeże. Już teraz planuję jak najszybciej tam wrócić. Najlepszym pomysłem wydaje mi się plan ze spędzeniem tam Sylwestra - nie musiałabym wykosztowywać się na nocleg, if you know what i mean. 
Jest sobota, godzina 13, właśnie skończyłam jeść śniadanie, które zaczęłam o 9, dzięki czemu wprawiłam się w wakacyjny nastrój. Stąd też mały throwback do pierwszego dnia w Pradze, kiedy dopiero poznawałyśmy miasto i przy pięknej pogodnie chodziłyśmy bez celu po jego ulicach. Miałam nastrój do noszenia niczego, stąd proste zestawienie t-shirtu i czarnej spódnicy maxi z rozcięciem, która znalazłam niedawno w szafie mojej mamy.(( w e a r i n g: 'Doing real stuff sucks' tee from Local Heroes, nn vintage skirt, H&M worker boots, nn vintage sunnies, golden watch from edibazzar.com, Zara satchel bag,)) 

FIND ME ON FACEBOOK, TWITTER, TUMBLR, BLOGLOVIN' AND INSTAGRAM @monikatanas

niedziela, 8 września 2013

Bloggers, JAC and GAGAMODELS' New Faces for Viva! and Viva!Moda by Piotr Porębski


Black Eyed Peas - Out of My Head


Nareszcie doczekałam się publikacji sesji zdjęciowej dla magazynów Viva! i Viva!Moda. Zdjęciami backstage'owymi podzieliłam się niedługo po tym, jak się odbyła <tutaj>, teraz mogę pochwalić się już efektami końcowymi. 
Sesja jest zwieńczeniem ogólnopolskiej akcji castingowej, której towarzyszyło hasło Polskie blogerki szukają top modelek!. Dlatego też za obiektywem Piotra Porębskiego, obok blogerek towarzyszących w poszukiwaniach ekipie Gagamodels podczas lutowych castingów, stanęły debiutujące modelki - Inga, Oliwia, Aga, Zuzia i Natalia. Gościnnie wystąpiła również gwiazda agencji - Monika JAC Jagaciak.

VIVA! MODAVIVA!

FIND ME ON FACEBOOK, TWITTER, TUMBLR, BLOGLOVIN' AND INSTAGRAM @monikatanas

czwartek, 5 września 2013

August on Instagram // Prague, Poznań and Łódź

To były najlepsze wakacje w moim życiu. 

Prague

Hradčany


Karlův most and Staré Město
Classical music concert in Obecní dům
Bistro 8 and Standard Cafe

National Museum at Václavské náměstí by the night 
Amazing National Gallery in Veletržní Palace at Holešovice

Czech beers
The best chocolate in the world - študentská; traditional Czech dumplings with goulash and dark beer.
Cafe Louvre - famous since 1902
Huge mural portrait of Franz Kafka by Escif at Žižkov

 Náměstí Republiky

VinohradyPoznań
Transatlantyk film festival
Plac Wolności


Stary Browar
Pracownia Cafe and Weranda lunch & wine
Old town square
Rogal Marciński

Juice Drinkers; Pod Filarem
REforma Studio and Yeżyce Kuchnia

Our beautiful apartement 
Łódź

Awesome birthday gift from my friends - The Polaroid Book

FIND ME ON FACEBOOK, TWITTER, TUMBLR, BLOGLOVIN' AND INSTAGRAM @monikatanas