czwartek, 25 lipca 2013

Lazy summer


Cambio Sun - Intuition


Pierwszy post od dwóch tygodni. Jestem oficjalnie najgorszym bloggerem świata. A właściwie najbardziej leniwym. Moje wakacje jak na razie polegają jedynie na oglądaniu seriali i tumblrowaniu (no tak, jeśli chodzi o tumblr to bloggerem jestem wzorowym, przykładnym i sumiennym). Usprawiedliwić się mogę jedynie tym, że już dwa razy wychodziłam z domu z aparatem, ale pogoda zmieniała moje plany. Nie dość, że jestem leniwa to jeszcze pechowa. Dodatkowo należę do grupy 0,1% ziemskiej populacji, która nie lubi lata. Wysokie temperatury, duża ilość słońca i wolnego, wakacyjnego czasu sprawiają, że w czasie, gdy większość ludzi opala się w każdym możliwym miejscu, ja całymi nocami, z laptopem na kolanach i kotem śpiącym u boku, starannie pielęgnuję swoje sińce pod oczami oraz dbam o zachowanie jak najjaśniejszego koloru skóry. Gorące dnie przesypiam. I gdy w końcu się budzę, ostatnimi rzeczami jakie chcę założyć są typowo letnie, kolorowe i dużo odsłaniające ubrania. Coś czuję, że tego lata pożegnam się z moimi niedawno uwielbianymi różami, słodkimi pudrami, a właściwie to ze wszystkimi żywymi kolorami. Zauważyłam, że nie czuję się już w nich pewnie i komfortowo. Nawet podczas wieczornego spaceru z mamą, kiedy to robiłyśmy te zdjęcia niedaleko mojego domu.


(( w e a r i n g: vintage white jacket, H&M oversized mint sweater, Pretty Girl pink belt, pink satchel bag from allegro.pl, nn silver watch bought in Spain, Retrovintage skirt, nn flats, pink Urbanears, LOCAL HEROES Cat Face iPhone case )) 

FIND ME ON FACEBOOK, TWITTER, TUMBLR, BLOGLOVIN' AND INSTAGRAM @monikatanas

piątek, 12 lipca 2013

Vintage outfit for Panek Design fashion show


Kari Amirian - Jump Into My Heart And Stay


Tak się złożyło, że po zakończeniu roku szkolnego nie miałam już czasu na powrót do domu, żeby przebrać się przed pokazem Mateusza Panka, o którym pisałam w poprzednim poście.
Jak wiadomo, na oficjalne szkolne wydarzenie nie mogłam ubrać się jakkolwiek. Chciałam jednak uniknąć banalnego połączenia biała bluzka + czarna spódniczka, w którym wieczorem na Piotrkowskiej czułabym się trochę dziwnie. Dlatego zwykły czarny żakiet zamieniłam na oversize'ową marynarkę w kolorze khaki, do którego świetnie pasuje brązowa torbo-teczka. Dopełnieniem całości był mój ulubiony ostatnio czarny kapelusz z ćwiekami oraz czarne, dość masywne koturny nad których zakupem myślałam już od jakiegoś czasu.


(( fot. Ewa Falczewska Photo - please like her facebook page! // w e a r i n g: Zara spiked hat, nn vintage basic white shirt, nn vintage jacket, F&F belt, golden Geneva watch from edibazzar.pl, Zara retro satchel bag, nn black wedges from ebay ))


FIND ME ON FACEBOOK, TWITTER, TUMBLR, BLOGLOVIN' AND INSTAGRAM @monikatanas