wtorek, 24 kwietnia 2012

FPFW Poland. Ewelina Klimczak. Designer Avenue


SBTRKT - Wildfire


Szóstka moich faworytów: 
fot. onet.plEwelina Klimczak na polskim Fashion Weeku pojawia się po dwuletniej przerwie. Jednak tym razem już nie na offowym Out Of Schedule, ale w Alei Projektantów. fot. ja


Studentka łódzkiej ASP wpisała się w panującą w tym roku wśród prezentujących się projektantów minimalistyczną tendencję. Wzmocniła ją geometryzacją i wprowadziła obłe kształty. 
Przy doborze gamy kolorystycznej Klimczak również nie wychodzi przed szereg i proponuje szarości, biel, kolory ziemi, czyli to co na Fashion Weeku było już pokazane przed nią i zostało zaprezentowane też po niej. Na kolekcję otwierającą ostatni dzień modowego święta składały się projekty wykonane z materiałów skrajnie różnych. Delikatne dzianiny obok ciężkich wełen, skóry i przezroczystych folii. Różnorodnie, lecz z dala od przesytu. Wszystko mieszczące się w ramach minimalizmu. Pokaz oglądało się bez znużenia i wrażenia, że widzi się ciągle to samo, jedynie w innych wersjach kolorowych. Projektantka pokazała naprawdę ciekawe rozwiązania i kroje. Znów udowodniła, że potrafi łączyć ze sobą 'niepołączalne' w nienachalny sposób. 
 
 


fot. onet.pl

fot. fashionweek.pl

Podsumowując: odebrałam propozycję Eweliny Kimczak jako zgeometryzowany minimalizm utrzymany w kobiecym stylu, przełamany ciekawymi rozwiązaniami i krojami, czego dopełnieniem są odcienie bieli, szarości i beżu. 


5 komentarzy:

 1. twoi faworyci stali się moimi ;) piękne!

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam stroje z drugiego zdjecia<3

  __________________________________
  http://weeronika-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. piękne projekty:) srebrna sukienka jest booooska!:)

  OdpowiedzUsuń
 4. cudowna kolekcja <3

  gooddamnmoment.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Zapraszam do obserwowania bloga.