wtorek, 3 kwietnia 2012

FashionPhilosophy Fashion Week Poland, 18-22.04.2012.Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia największego polskiego, modowego święta. W dniach 18 - 22 kwietnia Łódź szykuje się na kolorowy najazd celebrytów, ale przede wszystkim ludzi związanych z przemysłem modowym - blogerów, modelek, fotografów, stylistów, projektantów, dziennikarzy zarówno z Polski jak i zagranicy oraz wszystkich innych modą zainteresowanych i modę kochających. Szósta już edycja tego wydarzenia dzieli się, tak jak poprzednie, na pokazy Designer Avenue oraz OFF OUT OF SCHEDULE. W tym roku w Alei Projektantów podczas trzydniowego maratonu w ŁSSE zaprezentują się ogólnie znani Viola Śpiechowicz, Natalia Jaroszewska, PTASZEK_FOR MEN Monika Ptaszek, Michał Szulc, MMC Studio, Agata Wojtkiewicz, Piotr Drzał, Berenika Czarnota, Wiola Wołczyńska, Grome Design, Łucja Wojtala, Nenukko, Pitchouguina oraz debiutanci TOMAOTOMO by Tomasz Olejniczak, Bizuu, Jarosław Juźwin, Monika Błażusiak i Ewelina Klimczak, a także goście specjalni tworzący za granicą. W pokazach OFF OUT OF SCHEDULE, często ciekawszych i bardziej przyciągających uwagę od tych prezentowanych na DA, swoje kolekcje pokażą Maldoror, Paulina Plizga, Gregor Gonsior, Alexis and Pony, Jakub Pieczarkowski, Jarosław Ewert, Joanna Startek, UDA-a, Ima Mad, Monika Gromadzińska, mart.adamiec, Ania Dudzińska i Ola Bajer. Ich zadaniem jest pokazanie szerszej publiczności obecnych tendencji mody awangardowej tworzonej przez młodych, świeżych i kreatywnych artystów.
FPFWP oprócz pokazów daje nam możliwość zapoznania się z kolekcjami prezentowanymi w formie ekspozycji w Showroomach i Concept Store. Dla początkujących marek i projektantów jest to szansa na zaistnienie w branży modowej, mediach oraz w pamięci potencjalnych klientów.
Wykłady w ramach szkoleń LET THEM KNOW kierowanych głównie do projektantów, producentów, dziennikarzy, specjalistów do spraw marketingu, PR menagerów; przegląd etiud i filmów krótkometrażowych inspirowanych modą podczas FASHION FILM FESTIVALU; wystawa prac młodych, dobrze zapowiadających się i ciekawych fotografów mody w towarzyszącym pokazom OFF OUT OF SCHEDULE, YOUNG FASHION PHOTOGRAPHERS NOW; miedzynarodowy konkurs dla projektantów ubiou Złota Nitka; wystawa FUTUROTEXTILES  oraz niezapomniane after party w najlepszych łódzkich klubach (m.in. OFF OUT OF SCHEDULE afterparty w Mały Pikuś, Hiro Free / Fashion Week Afterparty w klubie Spinka...) to kolejne wydarzenia towarzyszące polskiemu świętu mody.
Lokalizacja też nie jest bez znaczenia. Nie ma lepszego miejsca na tego typu wydarzenia, niż Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zlokalizowana w budynkach dawnego zespołu fabryk włókienniczych na Księżym Młynie. Największe zgromadzenie najciekawszych i najlepiej ubranych, polskich ludzi mody właśnie tam, już 18 - 22 kwietnia!

Więcej informacji:

 ((  Moje wspomnienie po październikowej, piątej edycji FPFWP, czyli OFF OUT OF SCHEDULE afterparty ♥ // Ola M., ja, Roksana K.fot. Kaja Ł. ))

13 komentarzy:

 1. będziesz?;)

  pzdr!
  www.juliettecapuleti.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. może kiedyś mnie najdzie i się wybiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tobie to fajnie , fashion week w swoim mieście :D
  super zdjęcie ;)) zazdroszczę! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Strasznie kiedyś tam chciałabym się tam znaleźć i zobaczyć święto mody w Polsce na własne oczy ; )
  Fajne zdjęcie.
  PS - Fakt nie jest trwała ale droga też nie... cena zazwyczaj idzie w parze z jakością. Ja jednak używam jej bo ma mój wymarzony odcień ; )
  Również dodaje.

  OdpowiedzUsuń
 5. ZAzdroszcze takiego wydarzenia "pod nosem" :))
  Super blog :)) bede czesciej zagladac:)

  zapraszam do siebie ;)
  http://cupkakes-lover.blogspot.com/

  obserwuje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. tym razem nie uda nam się przybyć.
  ale życzymy doskonałej zabawy i wielu inspiracji!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Zapraszam do obserwowania bloga.